Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Kaip gyventojams tvarkyti atliekas?

Koronaviruso laikotarpiu atliekas prašome tvarkyti atsakingiau. Alytaus miesto savivaldybės administracija parengė Komunalinių atliekų tvarkymo COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) plitimo grėsmės laikotarpiu organizavimo tvarkos aprašą.

Namuose susidarančias komunalines atliekas reikia ir toliau rūšiuoti ir išmesti į šalia namų esančius atliekų surinkimo konteinerius. Naujovė yra ta, kad koronavirusinės infekcijos plitimo laikotarpiu panaudotas higienines servetėles, vienkartines nosines, tualetinį popierių (jei nėra techninių galimybių jo išmesti į kanalizacijos sistemą), apsaugines kaukes, vienkartines pirštines ir kitas panašaus pobūdžio komunalines atliekas reikia mesti į atskirą maišą. Pripildytas maišas turi būti įdedamas į papildomą maišą, sandariai užrišamas ir išmetamas į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Rekomenduojama į papildomą maišą sudėti ir atskirai rūšiuojamas pakuočių (popieriaus, plastiko, metalo) atliekas, jas išmesti į pakuočių atliekų surinkimo konteinerius.

Tai rekomenduojama daryti dėl to, kad virusai, patekę ant tokių atliekų paviršiaus, būtų lokalizuoti ir nepasklistų tarp kitų konteineryje esančių atliekų, t. y. svarbu atliekas tvarkančių asmenų saugumui užtikrinti.

Šiuo laikotarpiu ypač svarbu, kad atliekos būtų išvežamos laiku pagal nustatytą grafiką. Gyventojus prašome bendradarbiauti – neužstatyti privažiavimų prie konteinerių, šalia jų nepalikti didžiųjų atliekų  ir nesudaryti kliūčių atliekoms išvežti. 

Kaip tvarkyti atliekas besigydantiems namuose? 

Gyventojai, kurie nuo koronaviruso infekcijos gydosi namuose, turi griežtai laikytis izoliacijos ir patys nenešti atliekų į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius. Besigydantys nuo COVID-19 infekcijos asmenys komunalines buityje susidarančias atliekas turi mesti į atskirą maišą. Pripildytą maišą įdėti į specialų papildomą antrąjį nepralaidų skysčiams, atsparų plyšimams, geltonos spalvos maišą ir nedelsiant išnešti už durų, neišeidami iš  izoliavimo patalpos. Jei yra galimybė, atliekų maišus laikinai galima sudėti balkone. Maišus su atliekomis į mišrių komunalinių atliekų konteinerį gali išnešti asmenys, kurie besigydančiam namuose asmeniui pristato maistą ir kitas būtinąsias priemones.

Maišą su atliekomis reikia išnešti mūvint vienkartines pirštines, o išmetus atliekas, pirštines nusimauti, išmesti į konteinerį ir dezinfekuoti rankas tam skirta dezinfekavimo priemone.
Asmenis, kurie prižiūri besigydančius namuose ligonius, geltonos spalvos maišais gali aprūpinti UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras. Tokie maišai nemokamai platinami Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, esančiose Alovės g. 6, Putinų g. 3A, Alytuje bei Karjero g. 2, Takniškių k., Alovės seniūnijoje, Alytaus rajone. 

Kaip tvarkomos surinktos atliekos?

Atliekos iš mišrių komunalinių atliekų konteinerių, tarp kurių yra ir iš gyventojų, besigydančių namuose, surinktos atliekos, vežamos į mechaninio apdorojimo įrenginius. Juose atskirai mechaniniu būdu atrenkami specifiniai geltonos spalvos maišai su besigydančių namuose asmenų surinktomis atliekomis ir jos saugiai sutvarkomos – UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras planuoja jas išvežti sudeginti.     

Darbuotojai, dirbantys mechaninio-biologinio apdorojimo įrenginiuose, privalo dėvėti apsaugines priemones (respiratorius, pirštines ir t. t.). Tokias pat priemones turi dėvėti ir atliekų vežėjai. Taip pat vežėjai šiuo laikotarpiu turi kuo dažniau plauti ir dezinfekuoti kolektyvinius mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.

Saugokime save ir vieni kitus!

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-26