Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Apskritasis stalas

Alytaus visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ (AVJOSAS) buvo įkurta 1999 m. rugsėjo 23 d. ir nuo to laiko vienija Alytaus mieste ir rajone veikiančias jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas. Organizacija yra pagrindinė jaunimo politikos formuotoja savivaldybėje ir atstovauja miesto jaunimui su juo susijusiais klausimais savivaldybėje. Tai savarankiška, nepolitinė, pelno nesiekianti organizacija, subūrusi 14 šiuo metu aktyviausių jaunimo organizacijų, besirūpinanti jų lyderių ir savanorių kompetencijų kėlimu, besistengianti įtraukti jaunimą į aktyvią visuomeninę veiklą, propaguojanti savanorystės idėjas ir skatinanti bendradarbiavimą tarp organizacijų.

Šiuo metu AVJOSAS pirmininkas yra Julius Janulevičius, išrinktas 2019 m. Organizacija taip pat turi kolegialų valdymo organą – valdybą, kurią sudaro organizacijų narių atstovai: Mantas Baranauskas, Justina Janušonytė, Aidrė Danilevičiūtė, Dominykas Kaščionis, Gabija Češkevičiūtė, Benediktas Vjužaninas, Miglė Venckutė, Klėja Merčaitytė. Organizacijos veiklas ir renginius pirmininkui įgyvendinti padeda jo kadencijos pradžioje suformuotas savanorių biuras. Į biurą pirmininko nuožiūra priimami nebūtinai organizacijų atstovai.

AVJOSAS Asamblėjų metu deleguojami Alytaus miesto jaunimo atstovai į Alytaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybą. Jaunimo reikalų taryba yra visuomeniniais pagrindais veikianti kolegiali patariamoji institucija, kuri sudaroma lygiateisės partnerystės pagrindu iš Alytaus miesto savivaldybės ir AVJOSAS deleguotų atstovų. Jaunimo reikalų tarybos uždavinys – nagrinėti svarbiausius jaunimo politikos klausimus ir teikti savivaldybei pasiūlymus dėl jaunimo ir jaunimo organizacijų reikmes Lukas Stravinskas atitinkančios jaunimo politikos įgyvendinimo. Jaunimo atstovai Jaunimo reikalų taryboje: Milda Sakavičiūtė, Kristina Builovaitė, Žydrūnė Česonytė, Klėja Merčaitytė, Greta Radzevičiūtė, Lukas Stravinskas, Silvija Stravinskaitė.

AVJOSAS vienija 15 jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų:

 • Lietuvos skautija tuntas „Pilėnai“;
 • Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Alytaus miesto ir rajono skyrius;
 • Alytaus liberalus jaunimas;
 • Alytaus kolegijos studentų atstovybė (AKSA);
 • Atlanto sutarties Lietuvos bendrija (LATA) Alytaus miesto skyrius;
 • LŠS Alytaus apskrities karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-oji rinktinė;
 • LMS Alytaus miesto savivaldybės mokinių taryba;
 • Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga Alytaus miesto skyrius;
 • Jaunųjų konservatorių lyga Alytaus skyrius;
 • Lietuvos Sakaliukų Sąjunga Alytaus skyrius;
 • Všį „Savanorystės tiltai“;
 • Všį „Tėviškės namai“;
 • Maltos ordino pagalbos tarnyba (Jaunieji maltiečiai Alytaus skyrius);
 • Alytaus „LEO“ klubas;
 • VŠĮ „Aš čia...“.

AVJOSAS yra Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) narė. LiJOT vienija 66 nacionalines jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas bei regionines jaunimo organizacijų tarybas ir yra pagrindinis jaunimo balso formuotojas Lietuvoje.

Pagrindiniai AVJOSAS renginiai yra forumai, kurie vyksta rudenį ir pavasarį. Forumai yra skirti tobulinti organizacijų savanorių gebėjimus bei ugdyti jų įgūdžius įvairiose organizacijos veikloje naudingose srityse.

AVJOSAS Rudens forumas’17

Lapkričio 25 – 26 dienomis Menų Pirtyje organizacijos susirinko jau į tradicija tapusį AVJOSAS Rudens forumą. Jaunuoliai buvo pasiryžę paaukoti savo savaitgalį organizacijos veiklai gerinti, pasisemti neįkainojamos patirties bei gerai praleisti laiką bendraminčių apsuptyje. Į forumą atvyko ir svečių iš įvairių Lietuvos miestų, kurie dalijosi savo patirtimi ir įžvalgomis, pravedė paskaitų bei mokymų.

AVJOSAS pirmininkas Lukas Stavinskas, forumo dalyvius supažindino su AVJOSAS veikla, Jaunimo reikalų koordinatorė Dalia Kavolynienė papasakojo apie įvykdytas iniciatyvas ir priminė apie galimybę organizacijoms teikti projektus, o pačią Jaunimo reikalų tarybos veiklą pristatė jos pirmininkas Povilas Labukas. Forumo metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir pabendrauti su neseniai išrinktu Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentu Antanu Mikalausku, kuris papasakojo apie šią didžiausią Lietuvoje skėtinę jaunimo organizaciją. Į forumą atvyko ir LiJOT kontrolės komisijos narė Raimonda Bogužaitė, kuri pravedė paskaitą apie žmogiškuosius išteklius bei jų valdymą. Apie komunikaciją papasakojo LiJOT biuro narė Aistė Eidukaitytė. Edvardas Vabuolas su forumo dalyviais dalijosi savo patirtimi ir įžvalgomis apie rinkodarą. Marija Markauskaitė kalbėjo apie renginių organizavimą bei išdavė keletą gudrybių, kurios padeda sulaukti didesnio susidomėjimo renginiu. Su straipsnių rašymo subtilybėmis supažindino Justinas Stanevičius. Į Alytų buvo atvykusi ir Deimantė Rimkutė, kuri yra Lietuvos jaunimo reikalų tarybos narė, o su nacionalinės ir regioninės jaunimo politikos schemomis supažindino LiJOT biuro narė Gerda Vaičiūnaitė. AVJOSAS Rudens forumo’17 dalyviai taip pat turėjo galimybę dalyvauti Jaunimo reikalų tarybos posėdžio simuliacijoje, kurios metu diskutavo ir mokėsi surasti kompromisą ginčuose. Savo renginių idėjas galėjo išreikšti mokydamiesi užpildyti paraišką, finansavimui iš savivaldybės gauti.

Pasisėmę žinių ir naujų pažinčių jauni žmonės jau laukia AVJOSAS Pavasario forumo’18!

Nori savo laisvalaikį leisti prasmingai? Prisijunk prie mūsų ir kurkime Alytų kartu!

AVJOSAS Pirmininkas Julius Janulevičius
Tel. nr.: 861345170, el. p.: janulevicius.julius@gmail.com
Organizacijos el.paštas: alytaus.as@gmail.com

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-18