BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Etikos komisija

Alytaus miesto savivaldybėje Rotušės a. 4, kab. 322 kab.

Komisijos sudėtis:

 • Valerijus Vencius, komisijos pirmininkas
 • Ona Balevičiūtė, pirmininko pavaduotoja 
 • Svajūnas Adžgauskas, narys
 • Arvydas Baublys, narys
 • Tadas Čiakas, narys
 • Kęstutis Dambrauskas, narys
 • Marius Jasaitis, narys
 • Laima Vincė Kirkliauskienė, narė
 • Šarūnas Klėgeris, narys
 • Valdas Račkauskas, narys
 • Kęstutis Šlekys, narys

 

Komisiją savo įgaliojimų laikui sudaro Alytaus miesto savivaldybės taryba. Komisija sudaroma laikantis proporcinio tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principo, į jos sudėtį įtraukiant taryboje esančių politinių partijų ar frakcijų atstovus ir miesto bendruomenės atstovus. Bendruomenės atstovų dalis turi sudaryti ne mažiau kaip 1/3 komisijos narių.

Komisijos pirmininką ir pavaduotoją iš tarybos narių Vietos savivaldos įstatyme nustatyta tvarka skiria taryba. 

Komisijos atsakingojo sekretoriaus pareigas atlieka savivaldybės mero paskirtas valstybės tarnautojas. Komisijos atsakingasis sekretorius nėra komisijos narys.

Komisijos tikslai: įgyvendinti konstitucinį valdžios įstaigų tarnavimo žmonėms principą, plėtoti demokratinį valdymą, didinti visuomenės pasitikėjimą savivaldybių institucijomis, skatinti valstybės politikų atsakomybę už savo veiklą ir atskaitomybę visuomenei. 
 

Pranešimas žiniasklaidai teikiamas vadovaujantis Alytaus miesto savivaldybės tarybos etikos komisijos nuostatų 44 punktu.
 
2024 05 22
Alytus
 
Alytaus miesto savivaldybės tarybos etikos komisija (Komisija), įvertinusi žiniasklaidos priemonėse išplatinto straipsnio „Aurelija ir Nerijus Cesiuliai: „Mums vaikai yra kur kas svarbiau už reitingus“ faktines aplinkybes bei viešą radijo stoties FM99  kreipimąsi nusprendė pradėti tyrimą dėl Alytaus miesto savivaldybės mero Nerijaus Cesiulio elgesio atitikties Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo bei  Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatoms. 

Iš Komisijos turimos informacijos matyti, kad portaluose „Alytusplius.lt“ ir „Delfi“ minėtas straipsnis yra užsakomasis bei parengtas Alytaus miesto savivaldybės komunikacijos skyriaus, nors jame nėra nieko bendro nei su mero atliekamomis funkcijomis, nei su mero ar savivaldybės darbu.

Komisija vertins ar meras N. Cesiulis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo bei Valstybės politikų elgesio kodekso  nuostatų, įpareigojančių nesinaudoti tarnybinėmis pareigomis ar tarnybiniu statusu asmeninei naudai gauti, nesinaudoti ir neleisti kitiems naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai, vadovautis skaidrumo ir viešumo bei nesavanaudiškumo principais.

Už sprendimą pradėti tyrimą mero N. Cesiulio atžvilgiu balsavo 8 komisijos nariai, prieš – 1 komisijos narys. 
 
Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ar Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatų pažeidimo.  
 
Pagarbiai
Etikos komisijos pirmininkas
Valerijus Vencius

 

Kontaktinė informacija

Vardas Pavardė: Jūratė Grinienė
Pareigos: Vedėjo pavaduotoja
Tel. nr: +370 315 55 146, mob. tel. +370 620 24184
El. pašto adresas: [email protected]
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-05-23