BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Prekyba žmonėmis

Kviečiame prisijungti prie prekybos žmonėmis prevencijos įgyvendinimo

Prekyba žmonėmis – žmonių verbavimas, pervežimas, perdavimas, slėpimas ar jų priėmimas gąsdinant, panaudojant jėgą ar kitas prievartos, grobimo, apgaulės, sukčiavimo formas, piktnaudžiaujant padėtimi ar pažeidžiamumu arba mokant ar priimant pinigus ar kitą naudą tam, kad būtų gautas kito tą žmogų kontroliuojančio asmens sutikimas siekiant išnaudoti. Išnaudojimas apima kitų asmenų išnaudojimą prostitucijos forma ir kitas seksualinio išnaudojimo formas, priverstinį darbą ar paslaugas, vergiją ar veiklą, panašią į vergiją, tarnystę ar organų pašalinimą.  

Šiandien pasaulyje egzistuoja daugybė prekybos žmonėmis formų. Jos nuolat kinta, atsiranda vis naujų būdų ir priemonių, prisidedančių prie žmonių išnaudojimo pačiais įvairiausiais tikslais. Prekyba žmonėmis gali būti:

 • Seksualinis išnaudojimas
 • Vergiškas darbas
 • Išnaudojimas nusikaltimų vykdymui
 • Prekyba organais
 • Priverstinės santuokos
 • Elgetavimas
 • Vaikų pornografija
 • Moterų išnaudojimas surogatinei motinystei
 • Vaikų išnaudojimas kariuomenėse ir kt.

Gerinant prekybos žmonėmis prevenciją, siekiama plačiau skleisti informaciją apie tokio pobūdžio nusikaltimus, organizuoti informacinius renginius, dalinti skrajutes.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija įstaigas, pageidaujančias organizuoti renginius, kviečia pasinaudoti VRM vaizdo klipais, skirtais prekybos žmonėmis prevencijai, susijusiai su dažniausiai Lietuvoje pasitaikančiomis išnaudojimo formomis. Minėtų videoklipų nuorodas rasite VRM interneto svetainėje:

 1. prekyba žmonėmis seksualiniam išnaudojimui – https://vrm.lrv.lt/uploads/vrm/documents/files/A%20LT%20titrai.mp4;
 2. prekyba žmonėmis priverstiniam darbui – https://vrm.lrv.lt/uploads/vrm/documents/files/B%20LT%20titrai.mp4;
 3. prekyba žmonėmis nusikalstamoms veikoms – https://vrm.lrv.lt/uploads/vrm/documents/files/C LT titrai.mp4;
 4. prekyba žmonėmis fiktyvioms santuokoms – https://vrm.lrv.lt/uploads/vrm/documents/files/D%20LT%20titrai.mp4.

Paminėtina, kad videoklipų rezoliucija leidžia juos transliuoti per vietinę televiziją ir įstaigose, pvz., poliklinikų laukiamųjų ar užimtumo tarnybų filialų ekranuose ir kt.
VRM išspausdino prevencines sulankstomas korteles su informacija apie prekybos žmonėmis požymius ir rekomendacijomis apie tai, kaip elgtis tapus auka. Leidybos kortelių pavyzdį rasite čia.

Skubios pagalbos (visą parą), Tel. 112

Bet kokios pagalbos asmenims, nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis į Nacionalinę asociaciją prieš prekybą žmonėmis, Tel. +370 616 91 119

Pranešti apie nusikaltimą, Informacijos Tel. +370 700 60000 arba naudotis ePolicija.lt paslaugų portalu.
 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-06-28