Netekus artimojo

NETEKUS ARTIMOJO

Alytaus miesto savivaldybėje mirus žmogui, reikia kreiptis į savivaldybės administracijos priimamąjį. Jo specialistas nukreips į Civilinės metrikacijos skyrių dėl mirties įregistravimo ir   „viename langelyje" išduos leidimą laidoti Alytaus miesto kapinėse. Jei laidojantys asmenys mirties liudijimą jau turi, „viename langelyje" bus išduotas leidimas laidoti Alytaus miesto kapinėse


Darbo laikas:  I–IV 8.00–17.00 val., V 8.00–15.45 val. Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

Mirties atveju savaitgaliais informaciją apie atsakingų darbuotojų telefonus ir darbo laiką suteikia savivaldybės administracijos budėtojas, tel. (8 315)  55 157 arba +370  616  79 674. 

 

Mirties registravimas

 

Mirtis registruojama Civilinės metrikacijos skyriuje. Pateikiami dokumentai:

  1. Medicinos įstaigos ar Valstybinės teismo medicinos tarnybos ekspertų išduotas medicininis mirties liudijimas.
  2. Mirusiojo asmens tapatybės dokumentas. Jei mirusysis turėjo pasą ir asmens tapatybės kortelę, pateikiami abu dokumentai.
  3. Jei Lietuvos Respublikos pilietis mirė užsienyje, pateikiamas užsienio valstybės atitinkamos įstaigos išduotas medicininis mirties liudijimas arba mirties liudijimas (išrašas iš mirčių registro).
  4. Registruojančiojo mirtį asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas.

Leidimų laidoti išdavimas

 

Vidaus administravimo skyriaus specialistas patikrina, ar mirusysis gali būti palaidotas Alytaus miesto kapinėse ir išduoda leidimą laidoti.

Leidimą laidoti reikia pateikti Alytaus kapinių prižiūrėtojui UAB „Alytaus skausmo užuovėja", darbų vadovas Deivydas Randis, tel. 8 663 66200. Dėl laidojimo informacija ir paslauga teikiama visomis dienomis.

 

Laidojimo pašalpos skyrimas    

Slaugos ar priežiūros (pagalbos) tikslinė kompensacija ir/ar šalpos išmoka jų gavėjus laidojantiems asmenims
Finansinės paramos užsienyje mirusių (žuvusių) Lietuvos Respublikos piliečių palaikams parvežti į Lietuvos Respubliką teikimas

Valstybės paramos ginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviams – kariams savanoriams, sužalotiems ginkluoto pasipriešinimo kovose, tardymo ar kalinimo metu ir jiems laidoti teikimas

Atnaujinta 2017-09-18